Литвиненко Наталія Анатоліївна

національний/міжнародний  головний тренер/модератор НТЦ, доктор медичних наук, науковець, завідувачка наукового відділу хіміорезистентного туберкульозу ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ», лікар-фтизіатр, лікар-пульмонолог з більш ніж 20-річним досвідом лікування туберкульозу та захворювань легень, національний експерт з питань туберкульозу, зокрема – лікарсько стійкого, член міжнародних товариств щодо питань захворювань легень (TB Union, ERS). У даний час є керівником наукового відділу хіміорезистентного туберкульозу (займається розробкою нових схем лікування хворих на туберкульоз) та національного тренінгового центру з питань туберкульозу - на базі ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ»; являється консультантом у проектах різних міжнародних та вітчизняних організацій у сфері фтизіатрії. Зокрема, у даний час очолює в Україні напрямок щодо вивчення різних модифікованих коротких режимів лікування із новими препаратами для хворих на лікарсько-стійкий туберкульоз.

Сенько Юлія Олександрівна

національний/міжнародний тренер НТЦ, кандидат медичних наук, лікар фтизіатр, старший науковий співробітник відділу хіміорезистентного туберкульозу ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України». Має 15 літній досвід роботи ведення випадків мультирезистентного туберкульозу, в тому числі з використанням нових лікарських засобів. Приймає участь в якості дослідника у проведенні наукових досліджень (операційних та клінічних випробуваннях) . Має досвід у проведенні тренінгів або навчальних заходів в якості тренера/ викладача. Свою роботу поєднує з наданням психологічної підтримки пацієнтам з туберкульозом.

Погребна Марина Віталіївна

національний/міжнародний  тренер НТЦ

к. мед. наук, старший науковий співробітник відділу ХРТБ “Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ”. Фахівець з проведення наукових досліджень. Має 25 річний досвід ведення хворих на туберкульоз. Проводить  тренінги для лікарів "Ведення випадку МРТБ" та інші.

Лафета Анастасія Сергіївна

молодший науковий співробітник відділу хіміорезистентного туберкульозу ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г, Яновського НАМНУ», лікар фтизіатр-пульмонолог. Займається веденням пацієнтів хворих на мультирезистентний туберкульоз та туберкульоз із широкою медикаментозною стійкістю, в поєднанні з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ, лікар-дослідник з досвідом спеціаліста з клінічних досліджень.

Процик Любомир Миронович

старший науковий співробітник відділу  хіміорезистентного туберкульозу ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України»,  експерт ДЕЦ МОЗ України з питань  фтизіатрії; наукова діяльність присвячена лікуванню хворих на хіміорезистентний туберкульоз.

Барбова Анна Іванівна

кан. мед. наук, старший науковий співробітник лабораторії мікробіології і біохімії ДУ «Національний Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України», керівник ЦРЛ з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України. Лікар вищої категорії за спеціальністю «Бактеріологія», пройшла тренінги на базі Національних ТБ лабораторій Європейського регіону ВООЗ. Володію всіма сучасними методиками мікробіологічної діагностики ТБ. Організовую і проводжу тренінги з діагностики ТБ. Маю 125 друкованих праць, 8 патентів України.

 

 

Ліга Кукша / Liga Kuksa

MD Head of WHO CC Latvia; Head of MDR TB ward; TB and Lung disease clinic; Riga East University Hospital, Riga, Latvia. Currently Head of the Multi-Drug-Resistant Tuberculosis (MDR-TB) Department at the Tuberculosis and Lung Disease Clinic at Riga East University Hospital, Riga, Latvia. Received MD in 1995 from the Medical Academy of Latvia, and specialized in Pulmonology in 1998. Have been involved in the World Health Organization (WHO) Collaborating Centre for Research and Training in Management of MDR-TB’s training activities since 2000, and currently is leading WHO CC. Member of rGLC Europe. Participated in several clinical trials as sub-investigator.

 

 

Чоботар Оксана Петрівна

лікар-фтизіатр відділення мультирезистентних форм туберкульозу ДУ “Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України’ з 10-річним досвідом ведення випадків мультирезистентного туберкульозу,  у тому числі - лікованих різними варіантами короткострокових режимів АМБТ, в рамках операційних досліджень та рутанної практики, приймає участь у написанні наукових публікацій у вітчизняних та іноземних журналах, приймає участь у національних конференціях у якості спікера.

 

Павлова Ольга Вікторівна

фтизіатр, сімейний лікар та менеджер з питань охорони здоров’я з 25-річним досвідом роботи у сфері боротьби з туберкульозом в Україні. Має 15 річний  практичний досвід ведення пацієнтів з різними формами активного туберкульозу та туберкульозної інфекції, останні роки працює сімейним лікарем, лікарем фтизіатром та лікарем УЗД діагностики в МЦЗП «100 відсотків життя», м .Київ.

Має підтверджений довід управлінця, працювала як на госпітальному, національному рівні, так і в неурядовому секторі. Брала участь у керівництві проектами міжнародної технічної допомоги, що фінансувалися USAID, Центрами контролю і профілактики захворювань США (CDC), Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, де вона відповідала за управління та реалізацію програм TБ, ЛС-ТБ та ТБ/ВІЛ. Є співавтором національних протоколів з лікування хворих на туберкульоз, настанови з практичного підходу до здоров’я легень, наукових статей.  Є національним та міжнародним тренером з лікування хворих на туберкульоз, ко-інфекцію туберкульоз та ВІЛ.

Царенко Анатолій Володимирович

завідувач кафедри паліативної та хоспісної медицини Національного університету охорони здоров’я імені П.Л.Шупика МОЗ України.

Досвід роботи: працював доцентом кафедри паліативної та хоспісної медицини Національного університету охорони здоров’я імені П.Л.Шупика МОЗ України, 2010–2019 рр., координатором, керівником групи контролю за туберкульозом проекту Глобального Фонду у закладах Державної Пенітенціарної Служби України (за контрактом), 2015–2016 рр. Працював (за сумісництвом) заступником директора, завідувачем відділу, провідним науковим співробітником ДП «Інститут паліативної та хоспісної медицини МОЗ України» 2008–2014 рр. Працював директором та консультантом з адвокації, охорони здоров’я та контролю за туберкульозом проекту «Партнери зконтролю за туберкульозом» міжнародної організації «Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН)» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (за контрактом) Європейського Союзу і МОЗ України впровадження сімейної медицини, 2003–2011 рр. Автор і співавтор понад 250 наукових публікацій та 50 навчальних програм, навчально-методичних посібників, підручників для медичних і соціальних працівників, волонтерів, працівників ТЧХУ та широких верств населення.